×
anija, Mars 2013
Ndërtuesit rusë të anijeve ushtarake janë plotësisht në gjendje të
Korporata e bashkuar e ndërtimit të anijeve e Rusisë ka ndërmend të
Gjykata federale e Uashingtonit kënaqi padinë e komunitetin Hasid amerikan mbi mundësinë e
Në përbërjen e karvanit janë dy anije mallrash, që lundrojnë n
Në portin e provincës Zhejiang në lindje të Kinës u zhvillua ceremonia e pranimit në përbërjen e armatimeve të fregatës "Benbu", të projektuar për shoqërimin e grupeve ushtarake detare dhe kundërveprimin ndaj nëndetëseve.
Në qytetin japonez të Maebashi u testua një anije e veçantë, e projektuar për shpëtimin e njerëzve në zonat bregdetare në rast të ndonjë cunami.
Së paku 6 anije mallrash ngecën në cekëtinë në brigjet e
Ditën e hënë katër anije kineze hynë në ujërat territoriale të Ishujve Senkaku në Detin e Kinës Jugore, të cilat janë subjekt i mosmarrëveshjes territoriale midis Pekinit dhe Tokios.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
26
27
28
30
31