×
anija, Janar 2013
"Unë jam i gatshëm në çdo moment për t'u kthyer n
Roja bregdetare e Japonisë vendosi të krijojë një njësi speciale, në t
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ra dakord me kontratën e kompanisë së bashkuar të ndërtimit të anijeve për ndërtimin e tre anijeve të tjera të vogla të pajisura me raketa të projekti 21631 "Buyan-M" (rus.
Në Detin e Japonisë u gjet trapi i dytë i shpëtimit nga peshkarexha e fundosur ditën e dielë "Shans-101". Në të ndodheshin pesë peshkatarë të mbijetuar dhe trupat e gjashtë viktimave.
Anija e madhe antinëndetëse "Severomorsk" e Flotës Ushtarake Detare të Rusisë
Anija e madhe e desantit e Flotës ruse të Balltikut "Kaliningrad" (russ. "Калининград") hyri sot në portin e Novorossijskut, ndërsa më vonë po atje do të mbërrijë edhe anija tjetër e madhe e desantit "Aleksandër Shabalin" (russ. "Александр Шабалин").
Ministria e Jashtme e Japonisë i shprehu protestë ambasadorit të Kinës në lidhje me praninë e anijeve kineze në Ishujt Senkaku, sovranitetin e Japonisë ndaj të cilëve Kina nuk e pranon kurrsesi.
Roja bregdetare daneze ditën e dielë kapi një anije kabotazhi në brigjet e ishullit Zelanda. Anija me flamurin e Republikës së Afrikës së Jugut po lundronte shumë afër bregut dhe nuk i përgjigjej thirrjeve me megafon drejtuar asaj.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
26
27
31