×
anija, 2011
Anija e kundërshtarëve të gjuetisë së balenave “Brigitte Bardot”, gjatë ndjekjes së anijes japoneze të peshkimit të balenave në Antarktidë, mori një të çarë. Drejt anijes që u ndodh në rrezik u nis një anije shpëtimi.
Akullthyesja e Koresë së Jugut “Aaron” e nxorri anijen ruse të peshkimit “Sparta” në ujëra të pastra pa akuj. “Sparta” u ndodh e bllokuar midis akujve në brigjet e Antarktidës më 15 dhjetor.
Akullthyesja koreanojugore “Aaron” të mërkurën në mëngjes filloi zhbllokimin e anijes ruse të peshkimit “Sparta” nga robëria e akujve.
Në korpusin e anijes ruse të peshkimit “Sparta”, e cila është mbë
Autoritetet e Finlandës lejuan anijen britanike të mallrave “Thor Liberty” të vazhdojë lundrimin pa raketat amerikane kundërajrore “Patriot”. Doganierët e ndaluan anijen më 21 dhjetor në portin Kotka mbi bazë të dyshimit për eksportim të paligjshëm armatimesh.
Operacioni i kërkimit në ngushticën La Perouse, ku u ndodh në situatë
Në ngushticën La Perouse në agim rifilloi operacioni i kërkimit në rajonin
Anija ruse e peshkimit “Sparta”, e cila mori një të çarë pranë
Ekuipazhit të anijes ruse të peshkimit “Sparta”, e cila mori një të ç
Ekuipazhi i anijes së peshkimit “Sparta”, në të cilën lindi një situatë emergjente, po përpiqet të riparojë vetë të çarën e krijuar në korpusin e saj.
Dy persona gjetën vdekjen dhe një tjetër u lëndua si rezultat i zjarrit që shpërtheu në akullthyesen bërthamore “Vaigaç” («Вайгач») në grykë-derdhjen e lumit Yenisei.
Agjencia ruse e eksportit të armatimeve dhe uzina “Gorki” në qytetin Zelenodolsk përfunduan
Sot anija e rojes (vëzhgimit) bregdetare “Lladnij” («Ладный») e Flotës s
Sot në Vladivostok (Lindja e Largët e Rusisë) do të niset për
Njësia e anijeve të Flotës Veriore të Rusisë, e përb
Këtë mëngjes në Detin Irlandez po rifillon operacioni për kë
anija, marinarët, shpëtuesit, Deti Irlandez
Njësia e anijeve të Flotës ruse të Paqësorit me në
Stuhia, që ka përfshirë gjithë akuatorin e Detit të Barencit, u bë
Më 17 nëntor rimorkiatori “Sadko” po transportonte me tërheqje në Detin Okhotsk një anije maune sipas itinerarit Petropavllovsk-Kamçatski – Pallana. 70 kilometra larg Pallana-s karvani ra në kurthin e një stuhie të fuqishme, rimorkiatori humbi kursin e lundrimit dhe u hodh nga rryma në breg.
Në Detin Okhotsk po vazhdon operacioni për kërkimin e një anije të
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31