×
Koreja e Jugut, Mars 2012
Koreja e Veriut realizoi të premten lëshimin provë të raketës me rreze të shkurtër veprimi nga brigjet e veta perëndimore, njoftojnë mediat e Koresë së Jugut me referim tek burimet ushtarake në Seul.
Ndërtimi i pavionit rus në ekspozitën mbarëbotërore EKSPO-2012 po përfundon. Kjo ekspozitë do qëndrojë e hapur nga 12 maji deri me 12 gusht, në qytetin port të Koresë së Jugut, Josu dhe do t’i kushtohet temës, “Jeta e oqeanit dhe zona bregdetare: resurset llojeshumë dhe shfrytëzimi racional i tyre”.
Presidenti i SHBA-ve Barack Obama të dielën, më 25 mars, fill pas liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, zhvilloi një vizitë në pikën më të nxehtë të ballafaqimit ndërkorean, në Phanmundzhom (Panmunjom). Kjo e fundit gjendet në zonën e demilitarizuar që ndan Gadishullin Korean në dy shtete.
Në të gjithë rajonet e Koresë së Veriut këto ditë po
Në Korenë e Veriut po zhvillohen tubime e demonstrata të shumta, pjesëmarrësit
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
31