×
Koreja e Jugut, Shkurt 2012
Parlamenti i Koresë së Jugut i bëri thirrje Kinës për të hequr dorë nga riatdhesimi i refugjatëve nga Koreja e Veriut.
Koreja e Jugut dhe SHBA filluan të hënën manovrat ushtarake në shkallë të gjerë nën emrin e koduar “Key Resolve”, të cilat do të përfundojnë më 30 prill.
Koreja e Jugut zhvilloi të hënën rreth 2 orë qitje në rajonin e ishujve të vet në afërsi të kufirit detar me Korenë e Veriut.
Sot në Moskë do të zhvillohen konsultimet ruso-koreanojugore për çështjen bërthamore të Koresë së Veriut.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
29