×
Koreja e Veriut, 2 maj 2013
Gjykata Supreme e Koresë së Veriut dënoi një shtetas amerikan me 15 vjet punë të detyruar. Sipas informacionit të Agjencisë qendrore koreane të lajmeve, gjyqi i amerikanit me origjinë koreane u zhvillua më 30 prill.
Pas një konfrontimi të ashpër midis Seulit dhe Phenianit, i cili si përfundim
Koreja e Veriut "nuk do të heqë kurrë dorë nga programi i saj bë
Koreja e Veriut po përfundon ndërtimin e reaktorit bërthamor me ujë t
Lideri i Koresë së Veriut konsideron të nevojshëm forcimin e luftës kundër depërtimit të kulturës së padëshiruar, e cila helmon mendjet e njerëzve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
4
5
6
11
12
18
19
21
24
25
26
30
31