×
Koreja e Veriut, 6 mars 2013
Rusia do të mbështesë projekt-rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së me sanksionet kundër Koresë së Veriut, të paraqitur nga ana e SHBA-së. Kjo është deklaruar nga Përfaqësuesi i Përhershëm rus në OKB Vitali Çurkin.
Moska beson se çdo manovër ushtarake në Gadishullin Korean është provokative, deklaroi sot
Koreja e Veriut ka filluar manovrat e nëndetëseve të Forcave Ushtarake Detare dhe ka
Ushtarakët e Koresë së Jugut deklaruan të mërkurën se ata janë të gatshëm të kundërpërgjigjen në rast agresioni nga ana e Koresë së Veriut.
Masat kufizuese ndaj Koresë së Veriut, që po shqyrtohen nga Këshilli i Sigurimit i
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
4
9
10
16
17
18
23
24
28
30
31