×
Koreja e Veriut, 19 shkurt 2013
Koreja e Veriut ka paralajmëruar Korenë e Jugut se do të ndërmarrë "hapat e dytë dhe të tretë", pas testit bërthamor, të zhvilluar javën e kaluar.
Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë deklaroi se Moska nuk është e gatshme të mbështesë të gjitha sanksionet e Këshillit të Sigurimit të OKB-së kundër Koresë së Veriut.
Në Korenë e Veriut po vazhdojnë mitingjet në mbështetje të testit të tretë bërthamor të kryer më 12 shkurt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
11
16
17
23
24
26
28