×
raketa, Tetor 2013

Organizata indiane e Kërkimeve dhe Projektimeve në sferën e Mbrojtjes (DRDO) paraqiti në ekspozitën ndërkombëtare të teknologjive aerokozmike dhe të mbrojtjes Seoul International Aerospace and Defence Exhibition (Seoul ADEX 2013) në Korenë e Jugut raketën e re taktike "Pragati".

Në kufirin midis Libanit dhe Sirisë avionët luftarakë izraelitë hapën zjarr dhe asgjësuan një autokolonë kamionësh të ngarkuar me raketa siriane, të cilat ishin të destinuara për militantët e lëvizjes libaneze "Hezbollah", shkruan gazeta kuvajtiane "Aljarida" duke cituar një burim të lartë në Jeruzalem.

Republika e Koresë nuk ka ndërmend të marrë pjesë në sistemin rajonal të SHBA-së të Mbrojtjes antiraket në Azinë Verilindore, deklaroi Ministri i Mbrojtjes i vendit, Kim Kwan-jin.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
31