×
raketa, Prill 2013
Testimet e 12 modeleve të reja të armëve taktike të bazimit detar dhe ajror do të zhvillohen deri në vitin 2017, njoftoi Drejtori i Përgjithshëm i Korporatës "Armatimi raketor taktik" (russ. "Тактическое ракетное вооружение"), Boris Obnosov.
Disa burime në shërbimet sekrete të SHBA-së dhe Koresë së Jugut disponojnë informacion lidhur me ridislokimin nga ana e Koresë së Veriut të raketave me rreze të mesme veprimi të llojit "Musudan" në bregun lindor të vendit, njoftoi sot Agjencia e lajmeve Yonhap.
Ditën e mërkurë një avion i Forcave Ushtarake Ajrore të Sirisë depërtoi 20 kilometra brenda territorit të Libanit dhe lëshoi dy ose tre raketa në periferi të qytetit libanez Arsal. Sipas të dhënave paraprake, askush nuk është lënduar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30