×
raketa, Mars 2013
Militantët palestinezë lëshuan ditën e enjte të paktën dy raketa në drejtim të jugut të Izraelit, duke shkelur me këtë armëpushimin për herë të dytë brenda katër muajve.
Në Indi sot u realizua me sukses prova e parë e versionit nënujor të raketës supersonike “BrahMos” të prodhimi të përbashkët me Rusinë, njoftuan në kompaninë “BrahMos Aerospace”, e cila merret me zhvillimin e kësaj rakete.
Policia e Kabulit parandaloi një sulm me raketa kundër kryeqytetit afgan, duke zbuluar dhe çaktivizuar 16 predha reaktive të gatshme për lëshim në qarkun e Musahi-t.
Lëvizja palestineze “Hamas” refuzoi pak kohë më parë të marrë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31