×
raketa, Janar 2013
Forcat e armatosura të Jemenit bllokuan një dërgesë të madhe armësh kontrabandë, duke përfshirë raketa "tokë-ajër", granatahedhëse, granata reaktive dhe eksploziv, thuhet në komunikatën e Ambasadës së Jemenit në Uashington.
Kina zhvilloi testimet e antiraketës, të projektuar për kapjen e raketave balistike në zonën e mesme të trajektores së tyre.
Mediat palestineze njoftojnë se krahu ushtarak i Lëvizjes së Rezistencës Islamike “Hamas” testoi "versionet e përmirësuara të raketave me rreze te gjatë veprimi". Raketat u lëshuan në drejtim të Detit Mesdhe.
Testimet e para të plota të raketës supersonike ruse, të aftë të arrijë një shpejtësi deri në pesë njësi të Mahut (rreth 5.800 km/h), janë planifikuar gjatë periudhës korrik-gusht të vitit 2013.
Shërbimet egjiptiane të sigurisë zbuluan një depo armësh me disa raketa "tok
Organizata joqeveritare ruse "Energomash" prodhoi karburantin me efikasitet të lartë "Acetam" (përzierje me pë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
30
31