×
këngëtar

Personi i parë, që ka arritur të fitojë 50 milionë abonentë në Twitter, u bë këngëtarja amerikane Katy Perry. Rekordi i mëparshëm i përkiste këngëtarit Justin Bieber - në qershor të vitit 2013 ai kishte 40 milionë abonentë.

Mysafirët e Olimpiadës i presin koncertet dhe shfaqjet e yjeve ndërkombëtarë dhe kolektivave më të mirë të këngëve dhe valleve nga e gjithë Rusia - mjeshtrat e të kënduarit unikal me fyt - karakteristikë e Çukotkës, kërcimtarët e lezginkës (këcimit) të zjarrtë, entuziazmues të Dagestanit, do të tingëllojnë këngët e ëmbëla, melodioze të Kozakëve të Kubanit - më shumë se 500 orë koncerte.

George Michael do të nxjerrë një album të ri në vitin 2014. Release e CD-së së tij nën emrin «Symphonica» është planifikuar për në 17 mars.

Violinistja Vanessa-Mae Vanakorn-Nicholson u kualifikua për pjesëmarrje në Lojrat Olimpike të vitit 2014 në Soçi.

Kylie Minogue do të nxjerrë së shpejti një album të ri. Data e saktë e realizes dhe emri i CD-së nuk janë bërë të ditura ende, megjithatë këngëtarja zbuloi se si do të quhet kënga e parë, e cila do të përfshihet në albumin e ri - "Into the Blue".

Fjalët e muzikantit legjendar amerikan të muzikës rock, Bob Dylan, në lidhje me qytetarët kroatë u bënë shkas për fillimin e një procesi gjyqësor në Francë.

Këngëtari kanadez dhe idhuli i adoleshentëve Justin Bieber mund të përballet me rrezikun e dënimit me deri 4 vjet heqje lirie për faktin që gjatë një koncerti në Buenos Aires fshiu dyshemenë e skenës me flamurin kombëtar të Argjentinës.

Të dielën në Amsterdam u zhvillua ceremonia vjetore e dorëzimit të çmimeve europiane në fushën e muzikës MTV European Music Awards, fituesit e të cilit përcaktohen nga votimi i publikut.

Justin Bieber ka investuar 1.1 milionë $ në një rrjet të ri social për adoleshentët, i cili është quajtur "Shots of Me".

Kënga e fundit e Eminem "The Monster", e regjistruar së bashku me këngëtaren Rihanna, zuri vendin e parë në Hit Parade kryesore britanike "The Official UK Top 40 Singles Chart".

Në New York City u zhvillua ceremonia e parë e dorëzimit të çmimeve muzikore të video portal-it më të madh YouTube.

Këngëtari, kitaristi dhe kompozitori amerikan Lou Reed ndërroi jetë në moshën 71-vjeçare. Reed, karriera muzikore e të cilit zgjati plot 5 dekada, pati një ndikim të thellë në zhvillimin e muzikës rock.

Grupi muzikor amerikan i rrymës Metal Metallica mund të japë disa koncerte në Antarktidë, thuhet në website-in e sponsorit të turneve - kompanisë Coca-Cola.

Solisti i grupit legjendar gjerman të muzikës rock "Scorpions", Klaus Meine, bisedoi në telefon me pacientin e hospisit №1 të Moskës Aleksei Anjiçkin dhe i këndoi atij këngën e preferuar "Holiday".

Ky djalë gjenial është nga Uzbekistani, nga qyteti i Andixhanit. Ai është vetëm 4 vjeç dhe me origjinë uzbekistanase.

Muzikanti norvegjez Kristian "Varg" Vikernes do të dalë përpara gjyqit në Paris.

Albumi i ri i studios i Britney Spears do të quhet "Britney Jean", njoftoi këngëtarja në një intervistë për "Radio Capital".

Kompania-organizatore e turneve të fundit muzikorë të Michael Jackson AEG Live fitoi gjyqin ndaj familjes së Mbretit të ndjerë të musikës pop.

Në marrëdhënie me muzikantët e grupit "Bloodhound Gang" është hapur një çështje penale në lidhje me përdhosjen e flamurit rus.

Këngëtarja amerikane Madonna iu drejtua autoriteteve të vendit të saj me apelin për të mos kryer një operacion ushtarak në Siri.

Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31