×
sportist, Qershor 2013
Që nga data 25 qershor atletët dhe anëtarët e delegacioneve zyrtare, të cilët marrin pjesë në Universiadën Verore Mbarëbotërore XXVII në Kazan, kanë të drejtë të hyjnë pa vizë në Rusi.
Në Universiadën e XXVII-të Verore Botërore do të marrin pjesë përfaqësuesit e 162 vendeve. Ky është një rekord në historinë e Lojrave Universitare.
Tenistja amerikane Venus Williams nuk do të marrë pjesë në kampionatin e Wimbledon. Për këtë Venus Williams njoftoi në faqen e saj në Facebook.
Futbollistët e famshëm francezë Franck Ribery dhe Karim Benzema ditën e martë do të dalin para gjyqit në Paris nën akuzat për marrëdhënie seksuale me një prostitutë të mitur.
Sulmuesi i ekipit të futbollit të Barcelonës dhe përfaqësueses kombëtare të Argjentinës, Lionel Messi, dhe i ati i tij Jorge, dyshohen për mospagimin e një shume taksash prej 5 milionë $ në thesarin spanjoll.
Në radhët e ekipit kombëtar rus u përfshinë 25 kampionë olimpikë, 50 medalistë të Lojrave Olimpike si dhe më shumë se 100 mjeshtra sporti të nivelit ndërkombëtar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
13
14
15
16
17
20
22
23
24
25
27
28
29
30