×
sportist, 2011
Përbërja e klubit rus të futbollit “Anzhi” («Анжи») nga qyteti
Në qytetin rus Soçi pranë Detit të Zi, ku në vitin 2014 do
Klubi italian i futbollit “Internazionale” (Milano) dhe ai rus Anzhi” (Makhachkala) arritën në marrëveshjen përfundimtare mbi transferimin e sulmuesit Samuel Eto’o në ekipin e Makhachkala-së. Me këtë lojtar do të lidhet një kontratë 3-vjeçare.
Gjimnastja ruse Aliona Poljan fitoi medaljen e artë në Universiadën Verore Botërore që po zhvillohet në qytetin kinez Shenzhen. Ajo u kualifikua si më e mira në ushtrimet e lira.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31