×
aktor, Mars 2013
Aktori francez Gerard Depardieu, i cili mori pak kohë më parë shtetësinë ruse
Presidenti rus Vladimir Putin vizitoi të mërkurën qendrën arsimore "Sambo-70" në jugperëndim të Moskës, ku ai mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të një kompleksi të ri sportiv.
Në Francë i falën jetën elefantëve të Brigitte Bardot. Më parë aktorja doli në mbrojtje të dy kafshëve nga kopshti zoologjik i Lionit dhe gjykata pezulloi vendimin për eutanazinë e tyre.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
29
30
31