×
aktor

Arnold Schwarzenegger u bë personazhi kryesor i një reklame birre për një honorar prej 3 milionë dollarësh. Xhirimet e saj u realizuan në Japoni.

Aktorja amerikane, tre herë fituese e Çmimit "Oscar", Meryl Streep doli me një fjalim të ashpër kundër Walt Disney.

Bota, SHBA, aktor, Oscar, akuzë, Walt Disney

Aktorja italiane Ornella Muti ka dy ëndrra në jetën e saj - të marrë pasaportën ruse dhe të luajë në një film rus.

Angelina Jolie ka ndërmend t’i dhurojë bashkëshortit të saj Brad Pitt me rastin e 50-vjetorit të lindjes një ishull në formë zemre.

Aktori amerikan Steven Seagal do të reklamojë automatikun "Kallashnikov" në ekspozitën në Las Vegas, e cila do të mbahet në janar të vitit të ardhshëm.

Aktorja e njohur sovjetike dhe ruse Olga Aroseva ndërroi jetë të dielën në moshën 88-vjeçare.

Aktori i famshëm i Hollivudit dhe producenti Steven Seagal vizitoi koncernin "Kallashnikov" gjatë një udhëtimi në Izhevsk të Rusisë, njoftoi shërbimi për shtyp i kompanisë.

Aktori i famshëm francez Pierre Richard, gjatë një udhëtimi biznesi në Moskë deklaroi se ai do të ishte i lumtur nëse do të merrte shtetësinë ruse, por nuk mund të lërë në Francë familjen e tij të madhe.

Banorët e Shën Petersburgut do të kenë mundësinë të vlerësojnë veprat e artit të aktorit të njohur amerikan Sylvester Stallone, i cili u bë i famshëm në sajë të filmave të tillë si "Rambo" dhe "Rocky".

Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones së shpejti do të shpallin lajmin lidhur me divorcin e tyre.

"World War Z" u bë filmi më i suksesshëm në karrierën e aktorit të famshëm Brad Pitt.

Në Romë u zhvilluan xhirimet e një filmi mbi jetën e Gjon Palin II.

Përpjekjet për të politizuar lëvizjen olimpike dhe garat sportive nuk përkojnë me frymën e Olimpiadës dhe janë kundërproduktive, deklaroi Drejtori i Departamentit të Ministrisë ruse të Punëve të Jashtme për Çështjet e të Drejtave të Njeriut, Demokracisë dhe Sundimit të Ligjit, Konstantin Dollgov.

Aktori dhe shkrimtari i njohur britanik Stephen Fry iu drejtua Kryeministrit të Britanisë së Madhe dhe Komitetit Olimpik Ndërkombëtar me thirrjen për të bojkotuar Olimpiadën Dimërore të vitit 2014 në Soçi.

Ylli i kinematografisë Angelina Jolie është cilësuar sërish si aktorja më e paguar e Hollivudit sipas versionit të revistës amerikane “Forbes”.

Gerard Depardieu, i cili para pak kohësh u bë shtetas rus, vizitoi Abhazinë, ku ai u prit nga Presidenti i saj Aleksandër Ankvab.

Në qendër të Moskës një taksi që kaloi kryqëzimin
Aktori francez Gerard Depardieu, i cili ka tani shtetësinë ruse, mori rolin kryesor në një film mbi Olimpiadën e vitit 2014.
Sot në Moskë do të hapet Festivali i 35-të Ndërkombëtar Kinematografik i Moskës. Ceremonia do të mbahet në kinoteatrin e rikonstruktuar "Rusia" (russ.
Aktorja e njohur amerikane Kim Basinger ka konfirmuar se do të luajë rolin kryesor në dramën "Vogëlushi" (frengj.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2018
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28