×
MPB, 2013

Në Kiev qindra njerëz po protestojnë përpara godinës së Ministrisë së Punëve të Brendshme tëe Ukrainës, duke kërkuar me këmbëngulje dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Vitali Zaharçenko (Vitali Zakharchenko) në lidhje me rrahjen e gazetares Tatiana Çernovol (Chornovol).

Kolona e autobusëve me ushtarët e trupave të Ministrisë së Punëve të Brendshme të martën në mëngjes u nis nga Vasilkova në Kiev për përforcimin e trupave të organeve të ruajtjes së rendit dhe zëvendësimin e ushtarëve që kryejnë shërbimin në kryeqytet.

Në mesin e 72 pjesëmarrësve të arrestuar të "Marshimit të Pavarësisë" janë evidentuan tre të dyshuar në sulmin ndaj Ambasadës ruse dhe zjarrvënien e instalimit "Ylberi", - deklaroi Ministri i Punëve të Brendshme të Polonisë, Bartlomiej Sienkiewicz. Ai shtoi se 12 policët, të cilët garantonin sigurinë gjatë zhvillimit të marshimit, janë plagosur.

Militantët e grupit nigerian "Boko Haram" ndërmorën një sulm të shkallës së gjerë mbi objektet e Ministrisë së Punëve të Brendshme në qytetin Damaturu në verilindje të vendit, njoftuan burimet në organet e zbatimit të ligjit.

Shërbimi i Bankës së Rusisë për financimin e tregjeve ka përgatitur amendamente në ligjin mbi tregtimin e brendshëm, të cilat do të sigurojnë aksesin ndaj aktivitetit operativ kërkimor.

Ministrat e Punëve të Brendshme të vendeve evropiane po diskutojnë sot mbi situatën në lidhje me refugjatët.

Më 5 shtator në Kajro është kryer një atentat në marrëdhënie me Kreun e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Egjiptit, Mohammed Ibrahim.

Ministria e Punëve të Brendshme të Bullgarisë bëri publikë emrat dhe fotografitë e dy të dyshuarve për organizimin e sulmit terrorist në qytetin e Burgasit.

Policia e shtetit indian të Andhra Pradesh arrestoi Ministrin e Punëve të Brendshme Sushilkumar Shinde dhe Kreun e Ministrisë së Financave Chidambaram Palaniappan si të dyshuar për mashtrim.
Në SHBA ka plasur një skandal i madh rreth firmës Law Inforcement Tragets Inc., e cila i ka shitur Ministrisë së Punëve të Brendshme të vendit objektiva me imazhe të grave shtatzëna, të moshuarve dhe fëmijëve të armatosur.
Bashkëpunëtorët e policisë në kuadër të një
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31