×
MPB

I ngarkuari i përkohshëm me plotfuqishmëritë e Ministrit të Brendshëm të Ukrainës Arsen Avakov nënshkroi dekretin për eliminimin e forcave speciale "Berkut".

Në Kiev protestuesit në rrugën "Institutskaja" hapën zjarr me armë mbi efektivët e zbatimit të ligjit, njoftuan në shërbimin për shtyp të trupave të MPB të Ukrainës.

Ministria e Punëve të Brendshme të Rusisë ka shpallur tender për zhvillimin e pajisjes së destinuar për zbulimin në distancë të largët të pajisjeve shpërthyese, të mbushura me elemente metalike që intensifikojnë forcën goditëse dhe asgjësuese, të cilat përdoren gjatë kryerjes së sulmeve terroriste.

Në Kiev qindra njerëz po protestojnë përpara godinës së Ministrisë së Punëve të Brendshme tëe Ukrainës, duke kërkuar me këmbëngulje dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Vitali Zaharçenko (Vitali Zakharchenko) në lidhje me rrahjen e gazetares Tatiana Çernovol (Chornovol).

Kolona e autobusëve me ushtarët e trupave të Ministrisë së Punëve të Brendshme të martën në mëngjes u nis nga Vasilkova në Kiev për përforcimin e trupave të organeve të ruajtjes së rendit dhe zëvendësimin e ushtarëve që kryejnë shërbimin në kryeqytet.

Në mesin e 72 pjesëmarrësve të arrestuar të "Marshimit të Pavarësisë" janë evidentuan tre të dyshuar në sulmin ndaj Ambasadës ruse dhe zjarrvënien e instalimit "Ylberi", - deklaroi Ministri i Punëve të Brendshme të Polonisë, Bartlomiej Sienkiewicz. Ai shtoi se 12 policët, të cilët garantonin sigurinë gjatë zhvillimit të marshimit, janë plagosur.

Militantët e grupit nigerian "Boko Haram" ndërmorën një sulm të shkallës së gjerë mbi objektet e Ministrisë së Punëve të Brendshme në qytetin Damaturu në verilindje të vendit, njoftuan burimet në organet e zbatimit të ligjit.

Shërbimi i Bankës së Rusisë për financimin e tregjeve ka përgatitur amendamente në ligjin mbi tregtimin e brendshëm, të cilat do të sigurojnë aksesin ndaj aktivitetit operativ kërkimor.

Ministrat e Punëve të Brendshme të vendeve evropiane po diskutojnë sot mbi situatën në lidhje me refugjatët.

Më 5 shtator në Kajro është kryer një atentat në marrëdhënie me Kreun e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Egjiptit, Mohammed Ibrahim.

Ministria e Punëve të Brendshme të Bullgarisë bëri publikë emrat dhe fotografitë e dy të dyshuarve për organizimin e sulmit terrorist në qytetin e Burgasit.

Policia e shtetit indian të Andhra Pradesh arrestoi Ministrin e Punëve të Brendshme Sushilkumar Shinde dhe Kreun e Ministrisë së Financave Chidambaram Palaniappan si të dyshuar për mashtrim.
Në SHBA ka plasur një skandal i madh rreth firmës Law Inforcement Tragets Inc., e cila i ka shitur Ministrisë së Punëve të Brendshme të vendit objektiva me imazhe të grave shtatzëna, të moshuarve dhe fëmijëve të armatosur.
Bashkëpunëtorët e policisë në kuadër të një
Ministri i Brendshëm sirian, Mohammed al-Shaar, u plagos si pasojë e një shpërthimi një ditë më parë pranë hyrjes në administratën qendrore të ministrisë që ai drejton, njofton Agjencia France-Presse, duke cituar burime nga shërbimet e sigurisë siriane.
Një grup deputetësh britanikë i ka bërë thirrje sërish Qeverisë të rishikojë strategjinë e luftës kundër drogës, e cila, sipas mendimit të tyre, nuk është efektive në formën e saj aktuale.
Departamenti i Hetimit i Ministrisë së Punëve të Brendshme ka përfunduar hetimin e çështjes penale të ngritur kundër avokatit të Fondit Hermitage Capital Sergei Magnitskij, i cili vdiq në qelinë e paraburgimit në nëntor të vitit 2009.
Të premten e kaluar tre anëtarë të punk grupit Pussy Riot u dënua me nga dy vjet burg secila për pjesëmarrje në “punk-lutjen” publike "O Hyjlindëse Shën Mari, dëbo Putinin!
Drejtoria e Përgjithshme e Kundërzbulimit francez (DCRI) kishte disa vjet që survejonte vrasësin e dyshuar të ushtarakëve dhe fëmijëve në Tuluzë, njoftoi të mërkurën Ministri i Brendshëm i Francës Claude Guéant.
Ministria e Punëve të Brendshme të Francës i ka hedhur poshtë njoftimet
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31