×
fakte interesante, 8 gusht 2013

Në xhunglat e pjesës qendrore të Vjetnamit u gjet një burrë, i cili që prej 40 vjetësh jetonte me djalin e tij në mënyrë krejtësisht të izoluar nga qytetërimi, njoftuan të enjten mediat vjetnameze.

Më 22 korrik në spitalin e Shën Marisë në Londër Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit u erdhi në jetë fëmija i parë, i cili mori automatikisht titullin - Shkëlqesia e Tij Princi i Kembrixhit.

Në SHBA do të zhvillohet një seri vrapimesh me dema "The Great Bull Run", e frymëzuar nga argëtimi tradicional popullor spanjoll "Encierro".

Arkeologët zbuluan në Guatemala një statujë unikale të civilizimit Maja.

Në New York, në një nga vagonët e metrosë, pasagjerët gjetën një peshkaqen të ngordhur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2013
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2013
1
2
3
4
6
10
11
12
17
18
22
24
25
27
31