×
fakte interesante, 1 mars 2013
Makinat, të cilat vihen në lëvizje me energji elektrike, gaz apo hidrogjen, tashmë jan
Shkencëtarët nga stacionin polar belg "Princesha Elizabeth" gjetën në koracën
Mijëra litra uiski u derdhën gabimisht në kanalin e ujrave të zeza në fabrikën e pijeve alkoolike të kompanisë “Chivas Brothers” në qytetin e vogël skocez Dumbarton.
Plazhet e Rripit të Gazës janë mbushur me peshq raxhë (rajë) të ngordhur.
Shkencëtarët amerikanë kanë zbuluar nëpërmjet satelitëve një tjetër rrip rrezatimi të Tokës, i cili ka shkaktuar konfuzion në mesin e specialistëve të NASA-s. Agjencia kozmike amerikane e quajti këtë zbulim si "misterioz dhe fenomenal".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
6
9
10
16
17
23
24
30
31