×
fakte interesante, 5 shkurt 2013
Në Zelandën e Re papagalli i species Kea i vodhi një turisti nga Skocia 700 £. Incidenti ndodhi kur 52-vjeçari Peter Leach doli nga furgoni i tij për të kënaqur syrin me panoramën dhe për të bërë disa foto.
Qyteti i York-ut në veri të Anglisë deklaroi pretendimet e veta për të drejtën e varrosjes së eshtrave të zbuluara kohët e fundit të Mbretit Richard III.
Mjeshtri i tatuazheve Rusllan Tumanjanc u bë një hero i vërtetë, pasi bëri tatuazh emrin e tij në fytyrën e së dashurës 18-vjeçare nga qyteti i Saransk. Vajza quhet Alesia, ajo është dizajnere.
Shpejtësia e hedhjes nga stratosfera e parashutistit të njohur austriak Felix Baumgartner, i cili u bë njeriu i parë që tejkaloi shpejtësinë e zërit në rënie të lirë, ishte më e lartë se vlerësimi fillestar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
9
10
13
15
16
17
21
22
23
24