×
fakte interesante, 8 janar 2013
Klubi i anglez i futbollit "Bolton" i hoqi të drejtën për të mbajtur telefonin celular Marvin Sordell.
Për herë të parë në 40 vjet u gjet një kopje e rrallë e një vepre të kaligrafistit më të respektuar kinez Wang Xizhi, i cili ka jetur në shekullin IV të e.s.
Shkencëtarët japonezë dhe amerikanë arritën të xhironin në video një kallamar gjigand në habitatin e tij natyror.
Mesfushorët e klubit të futbollit "FC Bayern München" Bastian Schweinsteiger dhe Toni Kroos u gjobitën sepse u paraqitën në seancën stërvitore me çorape të bardha.
18-vjeçarja Alekxis Weinman, "Miss Montana 2012," mund të jetë vajza e parë me autizëm pretendente për titullin "Miss America". Alexis Weinman është një nga 53 garueset dhe pret të pozicionohet ndër finalistet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
18
19
20
25
26
27