×
fakte interesante, 16 nëntor 2012
Shkencëtarët gjermanë zbuluan një substancë që ndikon në besnikërinë bashkëshortore - hormonin oksitocinë. Në studim morrën pjesë tre grupe meshkujsh: beqarë, në një marrëdhënie dashurie dhe të martuar.
Në Paris u duk një pyll i tërë prej çokollate. Pastiçieri i njohur francez (chocolatier) Patrick Roger "ngriti" në kryeqytet një pemë të ëmbël gjigande.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
15
17
18
24
25