×
fakte interesante, 11 tetor 2012
Ekzoplaneti i madh shkëmbor në konstelacionin e Gaforres, që ndodhet 40 vjet drite larg nga Toka, mund të jetë një diamant gjigant.
Aftësia e zbuluar kohët e fundit e minjve për të kujtuar dhe riprodhuar melodi çoi edhe në një tjetër zbulim të bujshëm - rezulton se ata janë në gjendje të këndojnë në kor.
Këtë rregullsi e vuri re një shkencëtar amerikan. Sipas fjalëve t
Në rajonin Sverdllovsk në minierën e fshatit Mallishev u gjetën dy smeralde unikale.
Shkencëtarët amerikanë kanë gjetur fosilet e një truri tejet të lashtë të njohur tashmë për njeriun.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
4
6
7
13
14
16
18
20
21
27
28