×
sigurimi, 18 prill 2013
Shpërthimi në uzinën e prodhimit të plehrave kimike në Texas të SHBA-së mund të jetë një sulm terrorist, deklaron policia e shtetit.
Amerikani, i cili dyshohet se i ka dërguar letrat me ricinë Barack Obamës dhe Senatorit nga Misisipi Roger Wicker, punonte si sozia e Elvis Presley.
Izraeli nuk dëshiron ndonjë konflikt ushtarak, por është i gatshëm të
Autoritetet e shtetit të Texas-it paralajmërojnë banorët lokalë në lidhje me mundësinë e kontaminimit të ajrit me substanca toksike pas shpërthimit në uzinën e prodhimit të plehrave kimike.
Autoritetet e Emirateve të Bashkuara Arabe njoftuan mbi arrestimin e shtatë anëtarëve t
Në ishullin jugor japonez të Okinawa-s sot do të vendosen për një periudh
Një tjetër shpërthim mund të ndodhë në uzinën e prodhimit të plehrave kimike në afërsi të qytetit të Waco në Texas, njoftoi kanali televiziv CNN.
Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në uzinën e prodhimit të plehrave kimike pranë qytetit të Waco, Texas.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30