×
sigurimi, 17 prill 2013
Në qytetin sirian të Aleppo-s forcat opozitare dhe trupat qeveritare shpallën një armëpushim të përkohshëm, për të garantuar sigurinë e bashkëpunëtorëve të organizatave humanitare.
Koreja e Jugut ka rënë dakord të blejë 36 helikopterë luftarakë &ldquo
Sipas fjalëve të Zv. Ministrit rus të Situatave të Jashtëzakonshme, Pavell Popov
Policia izraelite po kërkon vendin e rënies së predhave reaktive pranë qytetit resort
Të gjitha llojet e forcave të armatosura janë përfshirë në manovrat ushtarake, të cilat fillojnë sot në Tajvan.
Japonia vazhdon të ruajë ende në nivel të lartë gatishmërinë luftarake lidhur me kërcënimin që vjen nga Koreja e Veriut, deklaroi të mërkurën Ministri i Mbrojtjes i Japonisë, Itsunori Onodera. "Ne mbledhim informacion nga burime të ndryshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30