×
sigurimi, 16 prill 2013
Shërbimet speciale amerikane të inteligjencës, të cilat po merren me hetimin e sulmit terrorist në Boston, nuk disponojnë asnjë informacion në lidhje me kërcënimin e sulmeve të reja terroriste, njoftoi agjenti special i degës së FBI në Boston, Richard De Lauriers.
Qeveria e Kinës për herë të parë bëri publik informacionin mbi strukturën dhe efektivin e forcave të armatosura të vendit.
Zëvendëskryeministri rus Dimitri Rogozin, duke marrë fjalën në ambasadën
Irani njoftoi mbi testimin e suksesshëm të një rakete me rreze të mesme veprimi
Policia belge me mbështetjen e forcave speciale ndërmorri sot në mëngjes në Bruksel dhe Antverp bastisje në 46 adresa banimi të ekstremistëve të dyshuar islamistë, njoftoi Prokuroria federale. Disa persona u arrestuan.
Ushtria e mbrojtjes e Izraelit është e aftë të godasë çdo lloj objektivi
Autoritetet amerikane ende nuk kanë dijeni se kush i organizoi shpërthimet në vijën e finishit të maratonës së Bostonit, deklaroi Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30