×
sigurimi, 4 prill 2013
Ushtria e Kinës po dërgon teknikë ushtarake në territoret kufitare me Korenë e Veriut, njofton website i gazetës "The Washington Times", duke cituar përfaqësuesit e autoriteteve amerikane, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.
Autoritetet e Koresë së Veriut në ditët apo javët e ardhshme mund të realizojnë lëshimin e një rakete balistike.
Disa burime në shërbimet sekrete të SHBA-së dhe Koresë së Jugut disponojnë informacion lidhur me ridislokimin nga ana e Koresë së Veriut të raketave me rreze të mesme veprimi të llojit "Musudan" në bregun lindor të vendit, njoftoi sot Agjencia e lajmeve Yonhap.
Situata në Gadishullin Korean po vazhdon të përkeqësohet dita-ditës. Sipas të dhënave të shërbimeve të inteligjencës të SHBA-së dhe Koresë së Jugut, Koreja e Veriut po hedh raketat balistike "Musudan" në bregdetin e saj lindor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30