×
sigurimi, 20 mars 2013
Vizita e Kryetarit të Republikës Popullore të Kinës, Xi Jinping, në Moskë do të hapë një kapitull të ri në marrëdhëniet dypalëshe. Ekspertët e quajnë historik takimin e planifikuar për në 22 mars të udhëheqjes së lartë ruse dhe kineze.
Në Indi sot u realizua me sukses prova e parë e versionit nënujor të raketës supersonike “BrahMos” të prodhimi të përbashkët me Rusinë, njoftuan në kompaninë “BrahMos Aerospace”, e cila merret me zhvillimin e kësaj rakete.
Në përbërjen e karvanit janë dy anije mallrash, që lundrojnë n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
14
16
17
23
24
30
31