×
sigurimi, 12 mars 2013
Në portin e provincës Zhejiang në lindje të Kinës u zhvillua ceremonia e pranimit në përbërjen e armatimeve të fregatës "Benbu", të projektuar për shoqërimin e grupeve ushtarake detare dhe kundërveprimin ndaj nëndetëseve.
Lideri i Republikës Popullore Demokratike të Koresë, Kim Jong-Yun, i përcaktoi publikisht ushtrisë së vet objektivin (shënjestrën) e parë koreanojugor në rast të përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit - ishullin Baengnyeong. Megjithatë, ekspertët dyshojnë se retorika luftarake do të shndërrohet në një luftë të vërtetë.
Sot për shkak të rrezikut kërcënues të shpërthimit t
Njerëzimi në 20 vitet e ardhshme mund të humbasë orbitën gjeostacionare t
5 ushtarakë të NATO-s në Afganistan u bënë viktima të një aksidenti ajror që ndodhi me një helikopter të Aleancës në jug të vendit, njoftoi të martën komanda. Po kryhen hetime.
SHBA-ja konfirmoi obligimet e veta për garantimin e sigurisë së Koresë së Jugut
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
14
16
17
23
24
30
31