×
sigurimi, 4 mars 2013
Turqia dhe Greqia kanë shprehur përkushtimin serioz për të luftuar së bashku kundër terrorizmit, deklaruan kryeministrat e të dy vendeve në një konferencë shtypi pas përfundimit të bisedimeve.
Oficerët e policisë të Irlandës së Veriut ndaluan një furgon, në të cilin ishte instaluar një minahedhës dhe ndodheshin 4 mina për të. Shoferi i furgonit dhe dy burra të tjerë u ndaluan.
Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA) Yukiya Amano u bëri thirrje autoriteteve iraniane që të lejojnë menjëherë inspektorët e Agjencisë për të vizituar bazën ushtarake Parchin.
Forcat Ushtarake Detare të Brazilit  në vitin 2023  do të marrin në përbërje të armatimeve të veta nëndetësen e parë bërthamore, njofton “Defense News” me referim tek Ministria e Mbrojtjes e Brazilit.
Lëvizja palestineze “Hamas” refuzoi pak kohë më parë të marrë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
14
16
17
23
24
30
31