×
sigurimi, 14 shkurt 2013
Ekuipazhet e aeroplanëve të aviacionit detar të Flotës Veriore të Rusisë filluan fluturimet në bazë të vazhdueshme në gjerësitë arktike të Oqeanit të Ngrirë të Veriut.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin shtroi detyrën "për formimin e një sistemi unik
Niveli i kërcënimeve ekzistuese dhe atyre potenciale ushtarake për Rusinë deri n
"Gjatë 10-15 viteve të fundit forcat kryesore islamiste kanë qenë të angazhuara në Afganistan dhe Pakistan, ku kanë pësuar humbje të rënda.
Moska nuk ka marrë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës propozime konkrete në lidhje
Shkatërrimi i pjesshëm i faqeve të mureve dhe çatisë së leht
Në Korenë e Jugut do të zhvillohen stërvitje ushtarake në shkallë t
Një mekanizëm i fuqishëm eksploziv detonoi natën në të gdhirë të së enjtes pranë një postblloku policie në periferi të qytetit të Hasavjurt në Dagestan (republikë kjo në përbërje të Federatës Ruse).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24