×
sigurimi, 13 shkurt 2013
Anëtarët e ekuipazhit të anijes "Esther C", të marrë peng nga piratët, nuk janë lënduar, por vendndodhja e tyre e saktë nuk dihet ende, njofton Departamenti i Informacionit dhe Shtypit i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Federatës Ruse.
Shkatërruesi i ri amerikan (destroyer) "Gravely", i pajisur me sistemin e mbrojtjes antiraket, u nis për dezhurn luftarak në Detin Mesdhe.
Kompanitë franceze të ndërtimit “Vinci” dhe “Bouygues” si masë paraprake
Policia norvegjeze arrestoi një keqbërës, i cili kërcënonte të hidhte në erë ndërtesën e Parlamentit të vendit.
Në territorin e Koresë së Jugut ekspertët akoma nuk kanë regjistruar ndonjë ndryshim të sfondit të rrezatimit radioaktiv pas testit bërthamor të kryer nga Koreja e Veriut, njoftoi të mërkurën Komisioni vendas për Sigurinë Bërthamore.
Në qarqet politike dhe mediat e Belgjikës po zhvillohet një debat i fortë n
SHBA-ja ka ndërmend t’i sugjerojë Rusisë reduktimin e mëtejshëm
Shtetet e Bashkuara të Amerikës në të ardhmen nuk do të dërgojnë trupat e veta ushtarake jashtë shtetit për veprimtari antiterroriste, deklaroi të martën në mbrëmje Presidenti i SHBA-së Barack Obama.
Irani po prodhon me sukses avionët e vet pa pilot, të cilët janë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24