×
sigurimi, 5 shkurt 2013
Në Rusi nuk ka lubrifikantë të përshtatshëm për helikoptermbajtëset e desantit të blera në Francë të projektit "Mistral", njoftoi një burim në Kompleksin industrial ushtarak.
Ushtarakët amerikanë në Afganistan anuluan ndalimin për nënshkrimin e kontratave me kompaninë ajrore afgane Kam Air, e cila dyshohet se transporton sasi të mëdha lëndësh narkotike nga Afganistani në vende të tjera.
India ka filluar zhvillimin e raketës balistike ndërkontinentale "Agni-VI" me mbushje bërthamore që shkëputen dhe e lokalizojnë në mënyrë të pavarur objektivin.
Faqja koreano-veriore e Internetit Uriminzokkiri publikoi një video propagandistike, ku, ndër të tjera, tregohen pasojat e një sulmi raketor mbi një megapolis amerikan.
Policia ruse do të pajiset me partinë e parë të armëve me elektoshok (2500 copë) më 15 mars të këtij viti.
Presidenti i Koresë së Jugut, që po largohet nga posti i vet, Lee Myung-Bak deklaroi se Koreja e Veriut mund të jetë duke u përgatitur për kryerjen e disa shpërthimeve bërthamore.
Fëmija 5-vjeçar, të cilin një burrë i armatosur e mbajti peng p
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24