×
sigurimi, 29 janar 2013
Roja bregdetare e Japonisë vendosi të krijojë një njësi speciale, në t
Turqia përfundoi testimet e pranimit për shfrytëzim të avionit të ri pa pilot “Anka”, me zhvillimin e të cilit kompania turke “Turkish Aerospace Industries” (TAI) është marrë që nga fundi i vitit 2009.
Ushtarakët koreanojugorë njoftuan ditën e martë mbi krijimin e një një
SHBA-të kanë ndërmend të krijojnë një bazë të aparateve fluturuese pa pilot në Niger.
Forcat e armatosura të Jemenit bllokuan një dërgesë të madhe armësh kontrabandë, duke përfshirë raketa "tokë-ajër", granatahedhëse, granata reaktive dhe eksploziv, thuhet në komunikatën e Ambasadës së Jemenit në Uashington.
Helikopterët dhe anijet ushtarake italiane janë vënë në kërkim intensiv
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
5
6
12
13
14
15
17
18
19
20
22
23
24
26
27