×
sigurimi, 23 nëntor 2012
Një nga prodhimet më të fundit të "Byrosë së konstruksionit" (Tula) - kompleksi i lëvizshëm artilerik raketor "Pancir-C1" u pranua në radhët e armatimeve të Ushtrisë ruse.
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen e ka siguruar Kreun e Ministrisë
Banorët e fshatrave të vendosura në afërsi të bazës s
Sipas informacioneve të mediave, raketa interceptuese AAD u lëshua në mëngjes në ishullin Wheeler që ndodhet në Gjirin e Bengalit në brigjet e shtetit lindor të Orissa.
Rusia dërgoi një skuadron të anijeve të Flotës së Detit t
Kompania turke “Otokar”, e cila merret me zhvillimin e tankut të ri kryesor luftarak “Altay”, zbuloi disa karakteristika të makinës luftarake premtuese.
Shërbimet e sigurisë të Izraelit arrestuan organizatorët dhe autorët e sulmit terrorist në Tel Aviv, si rezultat i të cilit u plagosën 29 persona.
Koreja e Veriut mund të realizojë në fund të nëntorit lëshimin e një rakete balistike. Për lëshimin e planifikuar Japonia dhe Korea e Jugut u njoftuan nga qeveria amerikane.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25