×
sigurimi, 21 nëntor 2012
Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka në plan të përdorë për mbrojtjen e ujërave territoriale “gjuetarë” të papiluar të nëndetëseve.
SHBA-të duhet të bëjnë përpjekje më të mëdha në frontet diplomatike dhe frontet e tjera për të eliminuar "Al-Qaeda-n", tha Kreu i Pentagonit Leon Panetta.
Në vlerësimin e ri të Departamentit të Buxhetit të Kongresit Amerikan është publikuar pesha e zëvendësueses së ardhshme të makinës së vjetëruar luftarake Bradley.
Dy muaj pasi Forcat Ushtarake Detare kineze futën në përbërjen e armatimeve aeroplanmbajtësen e tyre të parë, që dikur mbante emrin "Variag", Kina deklaroi se është e gatshme të ndërtojë aeroplanmbajtëset me forcat e veta.
Ministria e Mbrojtjes e Indisë synon të rrisë vëllimin e blerjes së helikopter
Në Izrael mbërriti Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton. Ajo ka për që
Policia australiane sekuestroi një ngarkesë të madhe droge nga Kina me vlerë 235 milionë
Forcat Ushtarake Ajrore (FUA) të Izraelit vunë në regjim gatishmërie luftarake kompleksin shtesë antiraket "Kupola e hekurt". Bateria është vendosur në Gush Dan dhe përgjigjet për mbulimin antiraketor të rajonit të Tel Avivit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25