×
sigurimi, 24 tetor 2012
Ministri sudanez i Informacionit Ahmed Belal Osman akuzoi Izraelin për dhënien e goditjeve ajrore mbi uzinën ushtarake me vendndodhje në kryeqytetin Khartoum, njofton Reuters.
Ministria e Situatave të Jashtëzakonshme e Rusisë në raste aksidentesh dhe katastrofash të
Bashkëpunëtorët e shërbimit të sigurisë të Jordanisë
Ministri i Mbrojtjes së Finlandës Karl Haglund të dielën që kaloi mori një letër kërcënimi me vrasje.
Në kushtet e rritjes së paqëndrueshmërisë në vendet e Afrikës, Lindjes së Mesme dhe në rajonet e tjera, Organizata e Kombeve të Bashkuara feston sot 67-vjetorin që nga dita e themelimit të saj.
Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE) Lamberto Zannier mendon se niveli i sigurisë në Evropë është rritur në krahasim me vitin 1975, kur u themelua organizata.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
6
7
8
13
14
20
21
27
28