×
sigurimi, 1 gusht 2011
Kina pranoi zyrtarisht se po zhvillon programin e vet të aeroplanmbajtëseve. Ajo do të ripajis
Forcat ushtarako-ajrore të Rusisë dhe Komandës së Bashkuar të Mbrojtjes Ajrore Kozmike të SHBA dhe Kanadasë (North American Aerospace Defence Command) do të zhvillojnë stërvitjet e dyta të përbashkëta me qëllim forcimit të bashkëpunimit dhe partneritetit.
Qendra ruse e inovacioneve “Skolkovo” (në periferitë e Moskës) dhe Ministria e Situatave
Vëzhguesit ushtarakë amerikane nga 1-6 gusht do të ndërmarrin një fluturim mbi teritorrin e Rusisë në kuadër të Traktatit Ndërkombëtar të Qiejve të Hapur.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
4
5
6
7
8
13
14
18
20
21
22
24
25
27
28
30