×
sigurimi, 25 korrik 2011
Në qytetin Astrakhan, pranë Vollgës, sot do të dalin përpara gjyqit 3 pasues të Islamit radikal, të cilët akuzohen për sulme ndaj policëve, trafikim të paligjshëm dhe vjedhje të armëve të zjarrit.
Grupi i inspektorëve nga italia filloi fluturimin inspektues mbi territorin e Rusisë në kuadër të Traktatit Ndërkombëtar të Qiejve të Hapur.
SHBA janë të hapura për dialog me Korenë e Veriut, por nuk bien dakord për shtyrjen e bisedimeve në lidhje me çështjen bërthamore, deklaroi Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillary Clinton.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
1
2
3
4
5
9
10
11
13
16
17
21
23
24
30
31