×
negociata, Mars 2013
Propozimet e Nikosia nuk e interesuan Moskën, deklaroi Ministri rus i Financave Anton Silluanov. "Propozimet e pal
Presidenti i Serbisë Tomisllav Nikoliç për herë të parë i dha dor
Ministrat e Financave të Rusisë dhe Qipros nuk arritën të merrnin vendimin përfundimtar në lidhje me problemin e borxhit që ka prekur shtetin ishullor.
Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai Qipros Nicos Anastasiadis diskutuan në një bisedë telefonike një
Ministri qipriot i Financave, Michalis Sarris, i cili kryeson delegacionin e vendit të tij gjatë vizitë
Sot Lideri palestinez Mahmoud Abbas pritet të mbërrijë në Moskë me një vizitë zyrtare, e cila do të zgjasë deri më 16 mars. Presidenti i Shtetit Palestinez do të takohet me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin.
Negociatat ndërmjet BE-së dhe Rusisë për lehtësimin e regjimit të
Komandantët e Përgjithshëm të Forcave Ushtarake Detare të Rusisë dhe Holandës diskutuan çështjet që kanë të bëjnë me luftën kundër piratëve në Gjirin e Adenit.
Gjatë bisedimeve të mbajtura në Bruksel Beogradi dhe Prishtina nuk arritën dot në
Kryeministri serb, Ivica Daçiç, do të takohet sot në Bruksel me Kreun e Qeveris
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
7
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
23
24
25
26
27
28
29
30
31