×
luftë, 11 qershor 2013
Dy terroristë kamikaze hodhën veten në erë mu në zemër të kryeqytetit sirian - Damaskut. 14 persona humbën jetën, njoftoi kanali televiziv qendror i vendit. Sipas të dhënave të autoriteteve lokale, objektiv i terrroristëve kamikaze ishte një stacion policor.
Opozita siriane në Qusair ka përdorur artilerinë dhe sistemet e mbrojtjes kundërajrore, deklaroi në një intervistë për kanalin televiziv amerikan CBS Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
27
28
29
30