×
luftë, 28 maj 2013
Gjatë javës së fundit në rajonin e qyteti sirian Qusair po zhvillohen luftime të ashpra. Pas suksesit të ditëve të para të sulmit të ushtrisë qeveritare u njoftua se nga rebelët është pastruar 80% e qytetit.
Aktivistët e opozitës siriane pohojnë se ata kanë në duar prova faktike të masakrës së kryer nga forcat qeveritare në qytetet bregdetare Baniyas dhe Al-Bayda. Në maj Damasku njoftoi se në këto qytete është kryer një operacion antiterrorist.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
4
5
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
23
25
26