×
luftë, 5 mars 2013
Koreja e Veriut deklaroi se do të anulojë marrëveshjen për armëpushim, të nënshkruar në fund të Luftës së Koresë, nëse SHBA-ja dhe Koreja e Jugut do të vazhdojnë stërvitjet e përbashkëta ushtarake.
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad deklaroi se qeveria siriane po korr fitore ndaj rebelëve, njofton ditën e martë gazeta libaneze, që mbështet qeverinë siriane, “Al-Akhbar”. "Komplotit kundër Sirisë po i vjen fundi", - citon gazeta fjalët e Bashar Al-Assad.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
8
9
10
14
16
17
18
19
21
23
24
25
27
30
31