×
Kina, 29 qershor 2012
Avioni GS7554 i Tianjin Airlines fluturoi të premten nga qyteti Hetian për në qendrë
Shtetet e Bashkuara kanë vendosur të shtyjnë me gjashtë muaj vendosjen e sanksioneve kundër Kinës dhe Singaporit për importet e naftës nga Irani, thuhet në deklaratën e Sekretares Amerikane të Shtetit Hillary Clinton të përhapur nga Departamenti amerikan i Shtetit.
Ekuipazhi i anijes kozmike kineze "Shenzhou-9", e cila u nis më 16 qershor, u kthye shëndosh
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
4
7
8
9
10
12
13
14
16
17
20
21
22
23
24
26
27
30