×
Kina, Shkurt 2012
Parlamenti i Koresë së Jugut i bëri thirrje Kinës për të hequr dorë nga riatdhesimi i refugjatëve nga Koreja e Veriut.
Kina ka hedhur poshtë kritikat që i adresohen asaj nga ana e zyrtarëve amerikanë
Të premten, më 17 shkurt, Kina do të dërgojë në Siri Z
Shpenzimet e Kinës për mbrojtjen aty nga viti 2015 do të përbëjnë 238.5 miliardë $ dhe do të tejkalojnë shumën e konsoliduar të buxhetit mbrojtës të 12 vendeve të Rajonit të Azi-Paqësorit.
Një banor i Provincës Sichuan të Kinës fitoi në llotari pothuajse 42
Kina shprehet e gatshme për një pjesëmarrje më të madhe në
Përdoruesve kinezë të Internetit iu dha ultimatumi zyrtar. Deri më 16 mars ata jan
Në Kinë po krijohet ndërmarrja për prodhimin e helikopterëve rusë Mi-2A.
Aktualisht Kina po merret me zhvillimin e raketëmbajteseve të gjeneratës së re, të cilat do të lëshohen në kozmos në pesë vitet e ardhshme. Për këtë njofton sot gazeta China Daily.
Kryeministri i Kinës Wen Jiabao, gjatë kohës së vizitës në
Në mediat kineze u duk informacioni se Kina është e shqetësuar nga fakti që autoritetet e Japonisë fshehin qëllimin e vërtetë të rritjes aktive të potencialit të vet të armatimeve.
Rruga detare e Veriut është pasuri kombëtare e Rusisë, por gjatë kësaj vendi ynë është i interesuar në zhvillimin e saj ndërkombëtar tregtar.
Kancelarja gjermane Angela Merkel mendon se Kina mund të ndihmojë për zgjidhjen e krizë
BE e motivon futjen e masave protekcioniste me faktin se autoritetet e Republikës Popullore të Kinës i bllokojnë qasjen ndërmarrjeve evropiane në segmente të caktuara të tregut.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
4
5
7
8
10
11
12
13
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
29