×
Kina, Janar 2012
Norvegjia ka ndërmend të bllokojë hyrjen e Kinës në rolin e vëzhgueses së përhershme në Këshillin e Arktikut.
Shkencëtarët kinezë kanë studiuar trurin e njeriut, i cili vuan nga varësia prej internetit. Përfundimi është i trishtueshëm: dashuria për internetin shkatërron sistemin nervor vegjetativ (autonom) të njeriut, jo më pak se alkooli, apo duhani.
Kina i nënshtroi një kritike të rreptë sanksionet e miratuara nga Bashkimi Evropian kundër Iranit, njofton agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua.
Për shkak të çmimeve të larta të burimeve të energjisë në tregjet botërore, Japonia dhe Kina nuk planifikojnë për t’u bashkuar me embargon e një numri vendesh ndaj furnizimeve të naftës nga Irani.
Kina nxorri me sukses në orbitë satelitin e destinuar për sondimin e telekomanduar në
Të ardhurat e lokaleve të lojërave të fatit në qytetin kinez Makau (Macau)
Rusia dhe Kina nuk e miratojnë aspak rreptësimin e sanksioneve kundër Iranit. “Kina
Ndërmarrja Federale Shtetërore Unitare “Rosoboronexport” informoi autoritetet e Rusisë se pala ukrainase
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
5
6
7
8
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
31