×
OKB, Gusht 2011
Rusia do të marrë pjesë në Konferencën “Miqtë e Libisë
Rusia këmbënguli që mjetet financiare, të cilat i akordohen Libisë nga llogaritë e huaja bankare të Qeverisë së Muammar Gaddafit, të përdoren ekskluzivisht për qëllime humanitare.
Opozita siriane krijoi në Stamboll “Këshillin Kombëtar” për koordinimin e veprimeve të opozitës me qëllim të rrëzimit të Presidentit Bashar Al-Assad nga pushteti.
Mahmoud Abbas i bëri thirrje Bosnjë dhe Hercegovinës për të mb
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-moon u bëri thirrje autoriteteve të Libisë dhe kryengritësve për dialog politik.
Aleanca e Atlantikut të Veriut planifikon ndërmarrjen e operacionit ushtarak kundër Sirisë, mendon Përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë pranë NATO-s Dimitri Rogozin.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29