×
parada, Tetor 2013

Në qytetin grek të Selanikut u mbajt sot parada ushtarake me rastin e Ditës Ohi (Jo), festës kombëtare që kremtohet në kujtim të fillimit të luftës kundër nazizmit dhe okupimit fashist.

Autoritetet e Koresë së Veriut dënuan ashpër paradën ushtarake, që u zhvillua ditën e martë në Korenë e Jugut me rastin e Ditës së Forcave të Armatosura, duke e quajtur atë "demonstrim të konfrontimit", transmetojnë mediat koreanoveriore.

Në Korenë e Jugut u zhvillua parada më e madhe ushtarake në 10 vitet e fundit. Në paradë morrën pjesë 11.000 ushtarakë, si dhe u prezantuan rreth 120 avionë dhe 190 lloje të pajisjeve ushtarake të këmbësorisë.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
31